Новини

Експерт Національний ЧСЧ-консорціум Святослав Шеремет прокоментував необхідність розгляду законопроєкту №5488

«Законопроєкт 5488 надає право Уповноваженому ВР з прав людини складати протоколи про адміністративні правопорушення, а це означає, що коли хтось із нас потерпатиме від дискримінаційних утисків, ми матимемо змогу звертатися не тільки до поліції, яка переобтяжена кримінальними справами, але й до Омбудсмана. Відповідно до нашого звернення Омбудсмен зможе виписати винній стороні адміністративний штраф» - пояснює нововведення від впровадження законопроєкту №5488 Святослав Шеремет, координатор з політики та законодавства ГО «АЛЬЯНС.ГЛОБАЛ» (що є у складі Національного ЧСЧ-консорціуму #MSM_PRO).


«Релігійні спільноти мають рацію в тому, що в законопроєкті є одне слабке місце. Цим слабким місцем є встановлення кримінальної відповідальності за "умисне розпалювання ворожнечі та ненависті на ґрунті нетерпимості". І я перший, хто вважає, що саме в цій частині законопроєкт потребує доопрацювання, щоби кожен з нас міг передбачати наслідки своєї поведінки, розуміючи, де проходить червона розмежувальна лінія між свободою слова та неприйнятними закликами», - уточнює Святослав.

Тим не менш, як зазначає експерт, законопроєкт «не випинає» спільноти ЛГБТ+ з-поміж інших соціальних груп. Натомість, він ставить їх в один ряд із іншими спільнотами, які також системно потерпають від нетерпимості.


«Немає кращих, немає гірших, ми всі – рівні у своїй державі».

Більш детально ознайомитися із тематикою цього питання ви можете за наступним посиланням, де експерти ЛГБТ+ руху України надали свої коментарі інтернет виданню «Українська Правда»: https://life.pravda.com.ua/society/2022/02/17/247472/. За підтримки благодійного фонду Gender Z!

#лідерство #адвокація