Новини

🏳️‍🌈 🇺🇦 Як живе Київський шелтер для ЛГБТ+ та їх сімей в умовах воєнного стану

Наразі, наш київський шелтер активно приймає до себе вимушених переселенців з усіх куточків України. Нам довелося значною мірою змінити спектр послуг, які надавалися на базі нашого першого притулку у місті Київ і вже зараз, окрім базових послуг з релокації та заселення ми активно співпрацюємо з волонтерами та партнерськими організаціями, повністю забезпечуємо своїх гостей їжею, речами першої необхідності, предметами особистої гігієни, медикаментами. В основному, уся поточна діяльність шелтерів (ми також маємо притулки у Дніпрі та Чернівцях) направлена на швидку ресоціалізацію. Деяким нашим гостям ми вже допомогти знайти роботу, і окрім цього надаємо психологічну підтримку, з можливістю звернутися до кваліфікованого психотерапевта. Окрім психологічної допомоги, наразі ми також маємо контакт із дружніми лікарями.


На поточний момент у київському шелтері одночасно знаходяться близько десяти представників_ць ЛГБТ+ спільнот та їх рідних. Деякі долучилися до волонтерської діяльності і вирушили на захід, але найближчим часом ми очікуємо їх повернення. Радіємо, що усі гості знайшли у нас не тільки тимчасовий притулок, але й нових друзів. Ми разом переживаємо ці важкі часи, як можемо, вирішуємо різноманітні кризові ситуації, коли вони трапляються.


Серед проблем ми маємо складнощі із логістикою, але це було прогнозовано, тому усім необхідним ми на деякий час забезпечені. Та не менш важливою є проблема релокації людей саме із зон активних бойових дій, серед них такі міста як Чернігів, Маріуполь, Ірпінь. Людям дуже важко дістатися звідти до нас, і ми не завжди можемо допомогти їм вибратися звідти. Ті, хто все ж змогли, найчастіше приїжджають до нас з мінімумом речей, що теж є великою проблемою, яку нам доводиться вирішувати на місці суто власними силами.

Та загалом, ми з обережним оптимізмом дивимося у майбутнє наших притулків. Ми активно налагоджуємо умови проживання у притулку в Дніпрі та завершуємо приготування для прийому гостей у новому шелтері в Чернівцях. У Києві та Дніпрі ми продовжуємо надавати ВІЛ-сервісні послуги: проводимо тестування, працюємо над супроводом ВІЛ-позитивних осіб, надаємо доконтактну профілактику ВІЛ (#PrEP) тощо.


Тому, якщо у вас або ваших знайомих є потреба у наших послугах – сміливо заповнюйте анкету за посиланням: https://bit.ly/shelter_for_lgbtq_UKRAINE

Додамо, що робота шелтерів Alliance.Global була б неможливою без наших партнерів! Діяльність київського шелтеру є можливою завдяки проєкту «Забезпечення діяльності шелтеру для ЧСЧ в місті Київ з наданням психологічної допомоги, юридичної допомоги та допомоги в ресоціалізації під час пандемії COVID-19» за підтримки «100% життя» - Мережа ЛЖВ, а також інших донорів та за рахунок приватних пожертв.

А якщо ви хочете нам допомогти, ви можете переказати будь-яку суму в гривнях за реквізитами у ПриватБанк координаторці проєкту Доброскок Оксані: 4149629352586713 (призначення платежу: «На потреби шелтерів»).

Разом переможемо! Все буде Україна!