Новини

Дводенна робоча нарада із секретарями регіональних рад з координації дій у відповідь на поширення туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу

Сьогодні завершилася дводенна робоча нарада із секретарями (консультантами) регіональних рад з координації дій у відповідь на поширення туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу, організованої Центр громадського здоров’я України.


Нарада відбулася в рамках реалізації програми Глобального фонду для боротьби із СНІДом, туберкульозом та малярією: «Прискорення прогресу у зменшенні тягаря туберкульозу та ВІЛ-інфекції в Україні». На ній були присутні секретарі із більшості регіонів України, а також представники секретаріату Національної ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу, міжнародних проєктів PATH та PACT. Дуже важливо, що представники ЧСЧ, однієї із найчисельнішої спільнот, були залучені до цієї зустрічі, на рівні із іншими спільнотами.


Національний ЧСЧ-консорціуму представив на зустрічі доповідь на тему: «Залучення представників від ключової групи ЧСЧ до роботи в регіональних координаційних механізмах з протидії ТБ та ВІЛ/СНІДу». Як доповів наш експерт у цьому році до роботи в регіональних координаційних радах були залучені 6 представників ЧСЧ. Але робота по включенню ключової групи ЧСЧ в роботу регіональних механізмів буде тривати і надалі.

Це мотивовано тим, що ЧСЧ можуть бути корисними у експертизі, з позиції самої ключової групи, здатні генерувати потрібні їм аналітичні, програмні, нормативно-правові продукти, тощо. Експертом від консорціуму було озвучено, що станом на кінець жовтня 2021 року представники ЧСЧ включенні до складу РКР у 11 областях України.


Серед пріоритетних напрямків роботи представників ЧСЧ в РКР були виділені, зокрема:

  • Надання консультацій щодо визначення регіональної статистики та стратегічної інформації щодо ЧСЧ: оціночна чисельність групи, поширеність ВІЛ серед ключової групи, наявність послуг для ЧСЧ у регіонах, потреби у місцевому фінансуванні
  • Аналіз реалізації регіональних програм з профілактики інфікування ВІЛ серед ЧСЧ за кошти державного бюджету
  • Пропозиції щодо можливості надання місцевого фінансування додаткових послуг для ЧСЧ
  • Внесення пропозицій у місцеві програми громадського здоров’я для врахування інтересів ЧСЧ в частині профілактики ВІЛ, ТБ, гепатитів, ІПСШ
  • Реагування на дискримінаційні щодо ЧСЧ/ЛГБТI ініціативи з боку місцевої влади та випадки дискримінації в медичних закладах.

Національний ЧСЧ консорціум має значні сподівання на подальшу співпрацю з регіональними коордрадами та зі свого боку готовий надавати усю необхідну підтримку та експертну допомогу задля ефективної представленості питань, пов’язаних з ЧСЧ у регіональних політиках та програмах спрямованих на подолання епідемії ВІЛ, ТБ, гепатитів та ІПСШ.

#лідерство