Ми вже писали, що Alliance.Global значною мірою переформатувала свою діяльність внаслідок повномасштабного вторгнення росії на територію України. І хоча до цього ми вже мали функціонуючий шелтер для ЧСЧ та трансгендерних персон у Києві, з початком повномасштабних воєнних дій в Україні ми відкрили два нових шелтера у місті Дніпро, та готуємо до відкриття новий шелтер у місті Чернівці. У минулій публікації ми розповідали про стан справ у Дніпровському шелтері, а сьогодні розповімо як справи у Київському, який наразі приймає всі спільноти ЛГБТІК+ та їхніх рідних.
У числах все виглядає так:
- З початку бойових дій нами було оброблено більш ніж 50 заявок на отримання прихистку;
- Наразі, 16 представни_ць ЛГБТ-спільноти та членів їх сімей отримали прихисток у Києві, частину ми перенаправили до Дніпра, Чернівців, Львова та інших міст;
- З 24 лютого соціальним працівником шелтеру було надано приблизно 100 консультацій представникам_цям ЛГБТІК+ з релокації, питань прихистку, юридичних та інших питань;
- Надано за півтора останні місяці понад 50 психологічних консультацій. Найчастіша тема - кризове консультування (загрози, насильство, втрата життєвих орієнтирів, відсутність соціальних зв'язків, втрата доходу). З приходом війни до цих тем додалися безсоння, суїцидальні думки, паніка, цілковита апатія, страх, хвороби;
Звідки прибувають біженці у київський шелтер?
Це Київська область (включаючи Ірпінь та Бучу), Херсон, території Луганської та Донецької областей, місто Конотоп Сумської обл., Харківська область та деякі інші райони. Також було надано прихисток парі з Італії, яка ще до початку вторгнення проживала на території України, і біженці з Криму.
Хто ще допомагає нашим ЛГБТІК+ біженцям?
Допомагають шукачам притулку наші залучені спеціалісти: психіатр, інфекціоніст, дерматовенеролог, стоматологи, терапевт, лікар швидкої допомоги, та дружні лікарі на місцях.
Чи є проблеми з релокацією до шелтеру в Києві?
Шукачам притулку все ще дуже складно виїжджати до нас із тимчасово окупованих територій та зон активних бойових дій. Є деякі проблеми навіть з переміщенням по місту Київ, громадський транспорт працює нерегулярно, нам доводиться використовувати таксі. Також виникають додаткові питання на блокпостах для біжен_ок із Донецької та Луганської областей.
З якими складнощами ми додатково стикаємося?
В Києві, як і в більшості регіонів України, спостерігається проблема із доступом до базових ліків у аптеках, особливо до седативних препаратів, а також відсутні павербанки для зарядки мобільних телефонів.
Наразі, Київський шелтер продовжує приймати людей, тому якщо ви або ваші знайомі маєте потребу у притулку, заповніть анкету за посиланням:
https://bit.ly/shelter_for_lgbtq_UKRAINE
Діяльність Київського шелтеру є можливою завдяки проєкту «Забезпечення діяльності шелтеру для ЧСЧ в місті Київ з наданням психологічної допомоги, юридичної допомоги та допомоги в ресоціалізації під час пандемії COVID-19» за підтримки
«100% життя» - Мережа ЛЖВ
, інших донорів та приватних пожертв. Робота прихистків у Дніпрі та Чернівцях забезпечується
Alliance.Global
за підтримки
, Coalition PLUS, Aidsfonds та за рахунок приватних пожертв.