База знань

Злочини, вчинені на ґрунті нетерпимості: особливості розслідування. Методичні рекомендації / Головне слідче управління Нац. поліції України

#ЗМН #поліція
1.        Злочини, вчинені на ґрунті нетерпимості: особливості розслідування. Методичні рекомендації / Головне слідче управління Нац. поліції України (на замовл.), Львівський держ. університет внутр. справ (рек. до друку Вч. радою). — Авт.: В. В. Бурлака, О. О. Крюков, А. В. Корнієнко та ін. [В. Я. Гольдін, С. І. Марко, Є. В. Пряхін, О. В. Захарова]. — Львів, 2016. — Режим завантаження: https://drive.google.com/file/d/0B3G-UG2N8t2yZDBjcjFxS2xCcDQ/view = https://bit.ly/31quKQf [сканований документ у форматі pdf <metodychni rekomendac.pdf>]. — 120 с.
«Необхідно розрізняти рухи скінхедів. […] Гей-скінхеди (G.A.S.H. — Gay Aryan Skin Heads) — геї, які ідентифікують себе із субкультурою скінхедів. Організації гейскінхедів (GSM — Gay Skinhead Movement) почали поширюватися з кінця 80‑х років XX ст. Усупереч розповсюдженій думці, гей-скінхеди не мають будь-якої політичної спрямованості» (с. 23–24).
«Гомофобія — почуття ненависті по щодо [sic!] гомосексуалістів [sic!]. Часто супроводжується внутрішніми страхами власних сексуальних фантазій та імпульсів» (с. 57).
Посібник не розглядає специфіки злочинів, які здійснюються на ґрунті гомофобії (хоча один раз згадує про неї як «вид ксенофобії») або на ґрунті трансфобії, та не згадує ЛГБТ як групу, проти якої можуть вчинятися злочини на ґрунті ненависті, попри те, що видано посібник 2016 року, коли в Україні вже тривалий час була доступна фактична та аналітична інформація про правопорушення, вчинені з гомофобних та трансфобних мотивів.