Новини

7000 за свободу! У Києві відбувся заключний Марш рівності 2021!

Минулої неділі, 19 вересня, відбувся заключний Марш рівності, організований ГО KyivPride. За даними організаторів, до участі у ході долучилися більш ніж 7000 осіб з різних куточків України, і зокрема близько 30 громадських організацій. Хода пройшла по маршруту від Національної опери до площі Льва Толстого.


Гасла цього року: «Наша традиція – це свобода», «Треба вакцинація від дискримінації», «Права людини понад усе», «Бунтуй, кохай, права не віддавай».


Основним політичним напрямком маніфестації виступила вимога якнайскорішого введення в дію законодавства щодо злочинів на ґрунті нетерпимості ЛГБТ+ та інших груп, які потерпають від насильства.


Загалом, не враховуючи час на сбори, захід завершився приблизно за 40 хвилин. Усі учасники та учасниці безпечно залишили захід наприкінці ходи, спустившись до перекритої станції метро «Площа Льва Толстого».


Цього року не відбулося жодного правопорушення стосовно учасників_ць Маршів, що відбулися в рамках події! Завдяки злагодженій роботі організаторів та правоохоронців, усі учасники_ці змогли безпечно висловити свої вимоги до влади, у вигляді мирного протесту. Не обійшлося без незначних провокацій. Так, одну з колон намагалася зупинити скандальна активістка Рита Сахалинська, яка лягла на шляху ходи, аби зупинити її. Учасників_ць оперативно перегрупували.


У висновку ми маємо позитивну тенденцію, за якою щороку Марші стають безпечнішими, і до них долучається все більше осіб, відомих людей та політиків. Зокрема, успіх цієї акції відображає політичну волю влади України, яка йде назустріч ЛГБТ+ спільноті. Команда Національного ЧСЧ-консорціуму сподівається на продовження співпраці та якнайскорішому прийнятті необхідних спільноті законодавчих ініціатив. Все буде Прайд!


У матеріалі використані фотографії учасників_ць, а також матеріали «The Village Ukraine» (https://www.the-village.com.ua/.../316351-kyivpride-2021...). Права на фотографії належать їх власникам.

#адвокація #лідерство