Новини

Засідання Комітету з програмних питань Національної ради з питань протидії ТБ та ВІЛ/СНІДу

21 жовтня в МОЗ України та онлайн відбулось засідання Комітету з програмних питань Національної ради з питань протидії ТБ та ВІЛ/СНІДу, під головуванням Міністра охорони здоров'я Віктора Ляшка та Evgeniya Kuvshynova - голови комітету.


На порядку денному були питання, які головним чином стосувалися внесення змін та стану розробки чинної нормативної бази, пов'язаної з покращенням якості надання послуг у сфері ВІЛ та ТБ для ключових спільнот і людей, які живуть з ВІЛ, зокрема за бюджетні кошти.

А саме:


Стан розробки законопроектів у сфері протидії захворюванням на туберкульоз та ВІЛ/СНІД (доповідали Яна Терлєєва та Лариса Гетьман) з Центру громадського здоров’я МОЗ України.


По цьому питанню вирішили в двотижневий строк фіналізувати пропозиції до цих документів і внести на розгляд МОЗ України.


Аналіз ефективності виконаних заходів в рамках впровадження Плану переходу (перегляд пакетів послуг та їх обрахунку, внесення змін до тендерної документації, а також до моделі надання послуг; забезпечення відкритості та прозорості процесів, що стосуються перегляду пакетів послуг та їх обрахунку, внесення змін до тендерної документації, а також до моделі надання послуг; проблемні питання впровадження заходів, тощо) - доповідала Катерина Мангатова.


По цьому питанню домовились, ЦГЗ МОЗ України збере в 10-тиденний строк пропозиції від НУО та спільнот щодо змін в пакетах послуг і тендерній документації.


Щодо існуючих викликів, які існують в наданні послуг профілактики ВІЛ серед ЧСЧ за державні кошти, та пропозицій щодо їх подолання, а також були запропоновані пропозиції до Протоколу засідання - Андрій Чернишев.


Про проєкт моделі надання послуг з медико-соціального супроводу ТБ та ВІЛ-сервісів в пенітенціарній системі - доповідав Олексій Загребельний.


Пропозиції щодо заходів, націлених на запуск роботи обласної координаційної ради з ВІЛ/СНІДу і ТБ, прийняття місцевих політик у сфері ВІЛ і ТБ, усунення недоліків впровадження Плану переходу, за результатами моніторингового візиту Національної ради 28-29 вересня 2021 року до Одеської області – звітували Андрій Чернишев та Олексій Загребельний.


Включення трансгендерних людей до переліку ключових груп щодо інфікування ВІЛ. Про утворення при Комітеті з програмних питань Робочої групи з питань адвокації програм та заходів у сфері охорони здоров’я, в тому числі ВІЛ та туберкульозу, націлених на потреби трансгендерних людей.

#адвокація