Новини

Права ЛГБТІ+ в Україні: організації Національного ЧСЧ-консорціуму #MSM_PRO взяли участь у церемонії підписання політичного Маніфесту KyivPride!

Третього вересня Організаційний комітет КиївПрайду2021 запросив громадський сектор, представників_ць медіа та союзників до підписання спільного Маніфесту, який засвідчує пропозиції до влади України щодо забезпечення на законодавчому рівні умов, які прискорять значимі соціальні зміни у контексті прав ЛГБТ+, та інших ключових спільнот!


Маніфест являє собою лейтмотив ювілейного, десятого, Маршу Рівності, який відбудеться цієї осені, 19 вересня. До уваги присутніх було представлено Маніфест, основною вимогою якого є найскоріше прийняття законопроєкту #5488, яким передбачена відповідальність за злочини, вмотивовані нетерпимістю, зокрема за ознаками СОҐІ.


“Цим Маніфестом ми завчасно відповідаємо на незмінне питання “навіщо ви виходите на Марш”. Маніфест покликаний сконцентрувати увагу наших партнерів_ок із влади на першочергових кроках щодо встановлення правової рівності для всіх соціальних груп, у тому числі й ЛГБТ+”, — повідомив під час брифінгу Lenny Emson, голова Оргкомітету КиївПрайду-2021.


Маніфест складається з таких восьми пунктів:


  1. Прийняти на осінній сесії парламенту урядовий законопроєкт № 5488, яким передбачено внесення змін до національного законодавства щодо боротьби з дискримінацією та впорядкування відповідальності за злочини, мотивовані гомофобією, трансфобією та іншими формами нетерпимості.
  2. Надати новий поштовх реформуванню правоохоронної системи, зокрема поліції, прокуратури та судової системи, — для забезпечення здатності розслідувати злочини, мотивовані нетерпимістю, встановлювати особи винних, призначати в судовому порядку невідворотнє покарання, а також попереджати вчинення таких злочинів.
  3. Знайти зважене законодавче рішення для того, щоби поставити перепону мові ворожнечі та унеможливити в публічному просторі заклики до дискримінації та насильства на адресу як ЛГБТІ+, так і інших упосліджених соціальних груп.
  4. Активізувати зусилля всіх органів влади на шляху до повного офіційного визнання в Україні у найближчій перспективі цивільних партнерств між людьми однієї документальної статі — партнерств, які є у нашому житті, але яких немає в наших законах.
  5. Піднести на найвищий щабель в українській державі напрям сімейної політики, розглянувши питання про створення центрального органу виконавчої влади, який опікуватиметься трьома спорідненими сферами — сімейною, демографічною та міграційною політикою.
  6. Явним чином визнати чинники СОҐІ (сексуальної орієнтації та ґендерної ідентичності) можливими підставами вчинення домашнього насильства — для протидії цій ганебній поведінці в українських сім’ях, задля захисту дітей, підлітків і дорослих від токсичності в родинних стосунках.
  7. Врахувати у сфері нормативного регулювання та на рівні практичного застосування, що в українських навчальних закладах чинники СОҐІ (сексуальної орієнтації та ґендерної ідентичності) є реальними підставами цькування (булінгу), — і внести відповідні змін до законодавства про освіту та до встановленого порядку реагування на випадки булінгу, щоби вивести їх із тіні та покласти їм край.
  8. Підвищити в системі охорони здоров’я увагу до епідемічного благополуччя спільнот ЛГБТІ+, психічного, сексуального й репродуктивного здоров’я, розширити стабільне державне й муніципальне фінансування якісних послуг громадського здоров’я для всіх ключових груп населення.

До участі у підписанні Маніфесту долучилися представники_ці від таких організацій, медіа та інших об’єднань: Партія Зелених України, Слуга Народу - Команда Зеленського у Києві, TERGO, Жіночий консорціум України, Cohort NGO/Когорта ГО, LGBT Association LIGA, Гей-альянс Украина/Gay Alliance Ukraine, ГО «АЛЬЯНС.ГЛОБАЛ», Національна платформа ключових спільнот, Мережі параюристів, Заборона, Blessing for people, ZMINA. Центр прав людини, Гей-Форум України / Gay-Forum of Ukraine NGO та Телеканал Київ.


Учасники_ці висловили сподівання на належне виконання владою України кожного з наданих пунктів, з додатковим акцентом до проблем транс*людей, та інших уразливих та маргіналізованих груп (люди, які вживають наркотики, секс-працівники, особи, які були/або позбавлені волі).


Національний ЧСЧ-консорціум має велику надію на підтримку даного Маніфесту з боку влади, та підтримує ініціативу Президентів США та України у розробці спільної стратегії, направленої на підсилення правової спроможності ЛГБТ+ спільноти!

#адвокація #лідерство