Новини

У Києві пройшла інформаційно-просвітницька акція, присвячена Всесвітньому дню боротьби з вірусними гепатитами

Організатором акції виступив Альянс громадського здоров'я Alliance for Public Health, за співпраці ГО «АЛЬЯНС.ГЛОБАЛ», Центр громадського здоров’я України, Київський міський центр соціальних служб, Клуб Еней, Благодійний Фонд "Надія та Довіра", ВБО «Конвіктус Україна».


В рамках акції у центрі парку розмістили мобільні амбулаторії, де окрім тестування усі охочі могли отримати індивідуальні консультації стосовно вірусних гепатитів.


Пункт тестування на Гепатит С ГО "Альянс.Глобал"


За словами медичного консультанта ГО «Альянс.Глобал» Людмили Жила, цього року на акції спостерігається менший попит від ключових груп, але в свою чергу – було більше бажаючих людей із загального населення. Також спостерігається позитивна скринінг-динаміка, і з кожним роком кількість людей, які мають позитивний результат тесту на гепатит С, зменшується. У минулих роках їх кількість перевищувала 7%, цього року – близько 3%.


Людмила Жила, медичний консультант ГО "Альянс.Глобал"


На думку Людмили, такі акції слід проводити частіше, не прив’язуючи до конкретного дня у році.


«Гепатитом захворіти дуже легко. Для цього не потрібно бути особою з групи ризику. Достатньо зробити манікюр не у тому салоні, або щоб твій стоматолог неправильно продезінфікував інструменти», зауважує медик.

«І тим важливіше якісно та всеосяжно доносити інформацію про гепатити. Населення недостатньо обізнане у цьому питанні, і багато хто вважає, що його ця хвороба жодним чином не стосується. Але це не так».

Команда ГО "Альянс.Глобал".


У світі, щохвилини від вірусних гепатитів помирає дві людини. І навіть враховуючи існуючу пандемію COVID, епідемія вірусних гепатитів залишається серйозним викликом для існуючої системи охорони здоров’я, і не може бути проігнорована.

За даними ВООЗ, щорічно реєструється 1,4 мільйона випадків захворювання на гепатит А. Більш ніж 240 млн. людей у світі є носіями хронічного гепатиту В, та більш ніж 130 млн. – є носіями хронічного гепатиту С. Від наслідків гепатиту В у світі щорічно помирає близько 800 тис. людей. І ще близько 500 тис. помирають від хвороб печінки, пов’язаних з гепатитом С.


Запобігти зараженню гепатитами просто. Достатньо дотримуватися таких правил:


  • Завжди вживати чисті фрукти, овочі, мити руки з милом перед прийомом їжі, та кип’ятити воду, якщо ви не впевнені у її чистоті. Так можна запобігти зараженню гепатитами A і E.

  • Уникати контактів з кров’ю та біологічними рідинами інших людей. Це може запобігти зараженню гепатитами B, C, D.
  • Якщо у вас є пошкодження шкіри, як то подряпини, або відкриті рани – обробіть їх, та закрийте.
  • Майте індивідуальні засоби особистої гігієни, та забезпечте роздільне їх зберігання. До них відносяться бритви, зубні щітки, гребінці, та інші.
  • У тату та манікюрних салонах існує підвищений ризик передачі вірусних гепатитів. Завжди цікавтесь у майстра, чи простерилізував він обладнання.


#здоров'я