Новини

У стінах Полтавської обласної ради пройшло засідання з координації дій у відповідь на поширення туберкульозу, ВІЛ та наркозалежності!

У стінах Полтавської обласної ради пройшло засідання з координації дій у відповідь на поширення туберкульозу, ВІЛ та наркозалежності! У 2021 році до коордради був залучений представник від ЧСЧ Сергій Черня!

Засідання відбулося 28 вересня, у конференцзалі Полтавського обласного протитуберкульозного диспансеру. До порядку денного включили, зокрема, такі теми:

  • Обговорення стану амбулаторного лікування людей із туберкульозом.
  • Обговорення необхідності міжсекторального 4-х компонентного підходу до профілактики передачі від матері до дитини ВІЛ-інфекції та сифілісу.
  • Організація виступів спікерів на телебаченні та радіо, створених задля висвітлення проблематик ВІЛ/СНІДу, своєчасної діагностики туберкульозу та популяризації здорового способу життя.

Доповідачі надали безліч цікавих даних. Зокрема, координатор з напрямку «Туберкульоз» Володимир Печериця доповів, що завдяки пандемії COVID-19 майже вдвічі знизилися показники захворюваності на туберкульоз. Аналогічно із показниками смертності.

«За час пандемії захворюваність на туберкульоз знизилася удвічі. Показники щокварталу зменшуються. Через COVID ми вже півтора року користуємося масками, дотримуємося правил інфекційного контролю, обмежили пересування. Це позначилося на поширенні туберкульозу», – зазначив Печериця.


У свою чергу, Ольга Клименко, голова Правління БО «ТБpeopleUkraine», додала: «Не потрібно бути в ілюзії, що в нас зменшується захворюваність. Люди помирають, не доїхавши до лікарні. Для Полтавської області виявлення, особливо у віддалених районах, має стати пріоритетним на обласному рівні. Зважаючи на ситуацію з пандемією, яка ускладнюється, люди знову будуть без доступу до медичної допомоги».


Інші доповідачі надали власні статистичні дані щодо хвороб. Станом на 1 вересня 2021 року в Полтавській області оціночна кількість людей, що живуть із ВІЛ, – 4900 осіб. Із них знають про свій статус та перебувають на диспансерному обліку 3769, (76,1%), отримують АРВТ 3052 (81% від активної диспансерної групи).


У підсумку, доповідачі зазначили, що «зараз, як ніколи» Полтавська область має великі ресурси для лікування та профілактики ВІЛ/СНІДу, туберкульозу та вірусних гепатитів. Найважливіше завдання, яке вони бачать перед собою зараз – якнайшвидше виявлення тих мешканців області, хто потребує лікування.


Цього року, до даної координаційної ради було залучено представника від ЧСЧ Сергія Черня. Ми маємо значні сподівання на подальшу співпрацю між ключовою групою ЧСЧ та Полтавською владою, виділення фінансування на послуги для ЧСЧ з місцевого бюджету та розширення пакету послуг, які надаватимуться ЧСЧ у регіоні.
Полтавська обласна державна адміністрація


Фото: https://phc-pl.com.ua/
#лідерство