База знань

Паризька декларація від 1 грудня 2014 р. «Ініціатива з прискорення дій у великих містах: покінчимо з епідемією СНІДу»

#громади #здоров'я #адвокація
«Використовуючи наші сфери впливу, інфраструктуру та людський потенціал, міста [включаючи Київ і Одесу] забезпечуватимуть більш справедливе, інклюзивне, процвітаюче і впевнене майбутнє для всіх городян, незалежно від їхньої статі, віку, соціального й економічного становища чи сексуальної орієнтації. […] Ми покладемо край стигматизації та дискримінації. […] Ми поважатимемо права людини і нікого не залишимо осторонь. […] Ми спрямуємо нашу діяльність на формування та зміцнення толерантного ставлення […] у тісній співпраці з громадами […], зокрема […] працівниками секс-бізнесу, людьми, що вживають наркотики, мігрантами, чоловіками, що мають статеві контакти з чоловіками, і трансґендерами» (офіційний текст)[1].
Підписана Київським міським головою Віталієм Кличком 6 квітня 2016 р.
Підписана Одеським міським головою Геннадієм Трухановим 28 лютого 2017 р. (скан підписаного документа в архіві).
У вересні 2020 року підписана також від імені міста Дніпра.
Станом на 29 вересня 2020 р. підписана мерами трьох українських міст: Київським міським головою Віталієм Кличком — 6 квітня 2016 р., Одеським міським головою Геннадієм Трухановим — 28 лютого 2017 р., а також від імені міста Дніпро — у вересні 2020 року.

[1] Паризька декларація від 1 грудня 2014 р. «Ініціатива з прискорення дій у великих містах: покінчимо з епідемією СНІДу» / Мерія Парижа (підписантка: Анн Ідальґо́ / Anne Hidalgo), ЮНЕЙДС (підписант: Мішель Сідібе́ / Michel Sidibé), ООН-Хабітат [UN-HABITAT, Програма ООН з населених пунктів] (підписант: Джоа́н Клос / Joan Clos), ІАПАК [IAPAC, Міжнародна асоціація фахівців, які надають допомогу у зв’язку з ВІЛ-інфекцією/СНІДом] (підписант Хосе́ М. Су́ніґа / José M. Zuniga). — Режим онлайн-доступу до офіційного перекладу документа рос. мовою: http://aph.org.ua/wp-content/uploads/2016/07/20141201_Paris_Declaration_ru.pdf = goo.gl/uUuXGH [звернення 30.12.18]; www.unaids.org/sites/default/files/media_asset/20141201_Paris_Declaration_ru.pdf = goo.gl/mCW86f [звернення 30.12.18]. — 4 с.